در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...
براي قرار گرفتن سريع درنتايج اول گوگل و درج آگهی شما در كانال تلگرام ، آگهي ستاره دار ثبت كنيد | | | 09215306968 | | | - پاسخگويي پيامكي و در تلگرام 24 ساعته ...

آگهي 98

ثبت شرکت دارویی

ثبت شرکت دارویی

آگهی رایگان
  • مشاغل خدمات اداری
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۰۹
  •    تهران تهران
  • 17 بازدید
امروزه عرضه محصولات مطابق با نیازها و خواسته های مصرف کنندگان از جمله مهمترین دلایل بقای کسب و کار شرکتها به حساب می آید، از آنجا که خریداران دارای نیازهای متفاوت بوده و به هنگام خرید از روش های مختلف استفاده می کنند،عوامل مختلفی در تصمیم گیریشان موثر است که اساساَ دلیل خرید، نحوه انتخاب و میزان مصرف آنها را مشخص می نماید .
در این میان بارشد چشمگیر صنعت دارویی ایران و رقابتی شدن بازار مذکور ،شناخت هر چه دقیق تر رفتار مصرف کننده در این بازار از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد ، در اکثر کشورها از جمله کشور ما دارو جزئی از کالاهای استراتژیک محسوب می شود که به همین دلیل، توزیع ، مصرف ، قیمت گذاری و تبلیغات دارو همیشه در کنترل و نظارت دولت و سازمان های وابسته صورت گرفته و می گیرد . از این رو، شرکت های دارویی از اهمیت بسزایی برخوردارند.
نظر به اهمیت این شرکت ها در این مقاله برآنیم تا اطلاعات کاملی را در مورد چگونگی ثبت شرکت دارویی در اختیار شما عزیزان قرار دهیم:

موسسات دارویی و زمینه فعالیت آن ها
طبق ماده 1آیین نامه تاسیس و فعالیت شرکت های دارویی ، موسسات دارویی به شرکت های تولید کننده ،وارد کننده و شرکتهای فوریتی واردات دارو که صلاحیت آنها مطابق قانون به تایید رسیده و مجوز فعالیت آنها صادر شده است ،اطلاق می گرد.
پخش دارو در شرکت های دارویی موارد ذیل راشامل می شود :
الف) شرکت پخش سراسری :
شرکتی است که طبق قانون به ثبت رسیده و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت ،توزیع دارو قید شده و با کسب مجوزهای لازم ، مبادرت به توزیع دارو و شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران ،لوازم مصرفی پزشکی و فراورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سراسر کشور می نماید و واسط بین موسسات دارویی مجاز و دارو خانه هاست .
ب) شعبه استانی :
بخشی از ساختار شرکت پخش سراسری است که تحت نظارت ستاد مرکزی آن شرکت و بر اساس ضوابط قانونی و دستورالعمل های وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و با هماهنگی و تحت نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی مرکز استان ،مسئول توزیع دارو می باشد.
ج) شرکت پخش استانی :
شرکتی است که طبق قانون به ثبت رسیده است و در اساسنامه آن موضوع فعالیت شرکت،توزیع دارو قید شده و با کسب مجوزهای لازم ،مبادرت به توزیع دارو و شیر خشک و مکمل های غذایی رژیمی ،غذاهای کمکی شیرخواران،لوازم مصرفی پزشکی،و فراورده های آرایشی بهداشتی و تجهیزات پزشکی و ملزومات دارویی مجاز در سطح استان محل تقاضا می نماید و قبل از ابلاغ این آیین نامه مجوز فعالیت لازم را اخذ نموده است.
چه کسانی می توانند شرکت دارویی ثبت کنند؟
هر شخص حقوقی که در اساسنامه آن موضوع توزیع دارو قید شده باشد میتواند بر اساس ضوابط درخواست تاسیس شرکت پخش سراسری یا شرکت پخش استانی نماید.
تعداد شرکتهای پخش سراسری با توجه به گردش مالی و حجم بازار دارویی کشور هر 5سال یکبار به تشخیص کمیسیون قانونی مرکز تعیین می گردد.
شرکتهای پخش سراسری و استانی صرفاَ مجاز به توزیع داروهایی هستند که مجوز ورود به بازار را از اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر دریافت کرده باشند.
٭برای توزیع کلیه فرآورده های بیولوژیک ، داروهای مخدر و تحت کنترل ، داروهای orphan و هر دارویی که نیاز به ثبت اطلاعات بیمار دارد و داروهای یارانه ای ،علاوه بر لزوم رعایت ضوابط و مفاد مندرج درآیین نامه ،اخذ مجوز جداگانه از ” اداره کل نظارت بر امور دارو و مواد مخدر” ضروری می باشد.
آدرس: تهران، خیابان جردن، خیابان دستگردی (ظفر) ، پلاک 277، ساختمان بانک خاورمیانه، طبقه 5، واحد 10
سایت: sabticall.com
تلفن: 9669-021
ایمیل: info@sabticall.com
  ثبت آگهی رایگان